Zapraszamy do udziału w naszych wykładach. Zapoznaj się ze wszystkimi zakładkami.

Paulina Filas-Zając

Architekt oraz Historyk Sztuki

Ukończyłam studia na kierunku Architektura na Politechnice Lubelskiej oraz historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a obecnie kończę studia doktoranckie na Politechnice Warszawskiej.

Od 2012 roku współpracuję z biurem Kuryłowicz & Associates a od 2014 roku prowadzę pracownię Filas Zając Architekci. Jestem współautorką wielu realizacji architektonicznych budynków wielorodzinnych, biurowych usługowych czy służby zdrowia na terenie Polski jak i Szwajcarii czy Niemiec.

Specjalizuję się w projektowaniu i przebudowie oraz modernizacji m.in. starych budynków takich jak stodoły, zabudowy gospodarcze, czy zwykłe budynki jednorodzinnych, często są to domy które mają swój niepowtarzalny charakter, ciekawy detal, unikatowe położenie, coś co trudno stworzyć w nowo wybudowanym miejscu – ale są również bardzo wymagające i pełne nowych wyzwań projektowych oraz innowacyjnych lub niestandardowych rozwiązań technicznych. Pomagam moim klientom przejść przez trudny związane ze sprawami administracyjno - prawnymi, począwszy od pomocy w znalezieniu ciekawej lokalizacji, pomocy w sprawach urzędowych oraz przygotowaniu projektu budowlanego aż po jego realizację. Tylko współpraca ze sprawdzonym zespołem inżynierów i wykwalifikowanych fachowców oraz sprawdzonymi ekipami budowlanymi pozwala pomyślnie realizować wszelkie plany projektowe.

Na swoim koncie mam już kilkanaście tego typu realizacji zarówno w Polsce jak i za granicą.

Doświadczenie w przeprowadzaniu pomyślnych przedsięwzięć budowlanych zdobywam realizując także własne inwestycje, które często wymagają nie tylko kapitalnego remontu ale również skomplikowanych rozwiązań prawnych i przemyślanych rozwiązań technicznych, mimo wielkiego nakładu pracy realizacja ich przynosi mi ogromną satysfakcją oraz dostarcza dużą dawkę wiedzy tworząc doświadczenie, którym chce się dzielić z moimi klientami, każda nowa inwestycja to nowa problematyka ale przecież bez tego życie byłoby nudne  :)